Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Życie po przedszkolu > Prezent na rozpoczęcie roku szkolnego

Okrężna droga do domu

Gdy zadzwoni ostatni dzwonek, obwieszczający zakończenie lekcji, dzieci niczym kamienie z procy wyskakują niemal z sali lekcyjnej i z radosnym uśmiechem na twarzy wybiegają z budynku szkolnego. Mimo że wszystko to dzieje się w zadziwiająco szybkim tempie jak na kilkulatków, to do domu wracają oni często z dość sporym opóźnieniem. Jak to się dzieje, że dzieci, które tak chętnie opuszczają mury szkolne, dopiero po jakimś czasie po lekcjach wracają do domu? Wszystko za sprawą okrężnej drogi do domu. Wbrew pozorom dzieciom tak naprawdę nie spieszy się do tego, by wrócić ze szkoły, by zjeść obiad, a następnie zasiąść do odrabiania zadań domowych. Dlatego też droga powrotna do domu trwa o wiele dłużej niż np. droga do szkoły. Dzieciaki idą bardzo wolno, zatrzymują się co jakiś czas, lub wybierają charakterystyczny skrót, który okazuje się dwa razy dłuższą drogą powrotną. Pozostaje zatem pytanie co właściwie dzieci robią, kiedy tak długo wracają ze szkoły? Cóż… opcji jest wiele, aby ten czas zapełnić. Można po prostu porozmawiać z kolegami. Jak wiadomo, w tym wieku tematy do rozmów nigdy się nie kończą. Trzeba bowiem omówić ostatni odcinek bajki, trzeba wymyślić taktykę na najbliższy mecz w nogę, trzeba koniecznie pochwalić się nową zabawką… Wszystko to sprawia, że droga do domu upływa w wymienianiu poglądów przez kilkulatków. Ponadto, zawsze można w tym czasie pójść na lody, czy wstąpić do sklepu po jakiś sok czy chipsy. Wszystko bowiem okazuje się tryliard razy ciekawsze niż odrabianie zadań domowych z mamą. Dzieciaki uwielbiają okrężną drogę do domu. Jest to ten czas, kiedy mogą na chwilkę od wszystkiego odpocząć i nie przejmować się ani następnym dniem, ani niczym innym.