Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Problemy dzieci > Brak drugiego śniadania…

Palenie papierosów

Palenie papierosów dotyka coraz więcej młodych osób. Młodzi sięgają po takie używki dla szpanu i żeby zaimponować innym starszym kolegom. Palą nawet na terenie szkoły, a interwencje nauczycieli nie pomagają. Taki uczeń zawsze potrafi znaleźć wytłumaczenie przed rodzicami, że tylko stał z grupką znajomych i oni palili, ale oni lub, że trzymał papierosa koledze, bo ten odszedł, żeby zadzwonić do kogoś. Najczęściej rodzice wierzą swoim dzieciom, wierzą dlatego, że nie chcą mieć jeszcze większych problemów . Przecież jak ktoś pali to możemy to zaobserwować. Na pewno czuć od niego zapach dymu z papierosów, a gdy siedzi w domu to wychodzi co chwilę do sklepu czy na dół pod klatkę i mówi, że zaraz wróci to są pierwsze sygnały do tego, żeby bardziej się przyjrzeć dziecku czy nastolatkowi. Jeśli już przyłapiemy syna czy córkę na gorącym uczynku to raczej nie będą się wypierać. Wtedy z nimi poważnie porozmawiajmy. Nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć jak szkodliwe są papierosy, w sieci są różne filmiki pokazujące płuca i inne narządy palaczów może warto puścić taki film naszym dzieciom. Na pewno ograniczenie kieszonkowego również pomoże, nie będą mieli pieniędzy to nie będą mieli za co kupować papierosów.