Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Problemy dzieci > Co zrobić gdy dziecko ma problemy z nauką

Pielęgniarstwo

Pielęgniarstwo to bardzo ciężki i niewdzięczny zawód, nie doceniany przez większość ludzi. Wybierając ten kierunek studiów musisz charakteryzować się przede wszystkim opanowaniem, musisz radzić sobie ze stresem, z ciężką pracą, powinnaś być życzliwa, opiekuńcza, wyrozumiała. Musisz mieć w sobie wiele empatii i bezstronności. Pielęgniarstwo obecnie można studiować na wszystkich polskich akademiach i uniwersytetach medycznych, oczywiście wyższe szkoły również mają ten kierunek w swojej ofercie. Studia są prowadzone w trybie dziennym jak i zaocznym. Dzielą się na I stopnia- licencjat i II stopnia- magisterskie. Tak jaj na większości kierunków medycznych po obronie licencjatu musimy jeszcze zdawać egzamin dyplomowy, który nadaje nam prawo wykonywania zawodu- bez niego nie możemy pracować i wykonywać działań pielęgniarskich. W czasie studiów student zmaga się z takimi zajęciami jak: anatomia, fizjologia, etyka, filozofia, mikrobiologia, POZ, promocja zdrowia, socjologia, podstawy pielęgniarstwa i wiele innych. Również na pierwszym roku przyszłe pielęgniarki i przyszłych pielęgniarzy czekają pierwsze praktyki zawodowe. To właśnie wtedy po raz pierwszy wchodzą na oddziały szpitalne i zajmują się chorymi- pomagając wstawać, umyć się, robią pierwsze iniekcję, EKG czy podłączają kroplówki.