Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Problemy w szkole > Brak akceptacji

Pierwsza szkolna miłość

Większość z nas wie jakie to uczucie, kiedy zakochamy się w kim z naszej szkoły czy klasy. Wtedy bardzo chętnie chodzimy na wszystkie lekcje, a jeśli nasza wybranka czy wybranek zostają po lekcjach na innych zajęciach to również bardzo chętnie zaczynamy na nie uczestniczyć. Jeśli już nastolatek czy nastolatka zdecyduje się na ten pierwszy krok i oznajmi osobie, która się jej podoba, co czuję i wszystko pójdzie jak po maśle to nie musimy się obawiać. Miłość z wzajemnością nawet tak młodym wieku wiele daje. Młoda para zakochanych może wspólnie się uczyć- wtedy mamy pewność, że nowa dziewczyna naszego syna trochę go przypilnuje, żeby nie wagarował i się uczył. Gorzej jest jeśli nasze dziecko wyzna komuś miłość, a ten zacznie się z niego nabijać, rozpowie całej klasie. Wtedy załamany młody nastolatek będzie się wstydził chodzić do szkoły i zacznie wagarować, opuści się w nauce.