Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Matura > Walka ze stresem

Profil ekonomiczno- administracyjny

Zazwyczaj z takim profilem klas możemy się spotkać w liceach profilowanych, a nie w liceach ogólnokształcących. Uczniowie w klasach ekonomiczno- administracyjnych oprócz normalnych przedmiotów czyli takich podstawowych mają jeszcze wiele dodatkowych, które dochodzą w późniejszych klasach są to miedzy innymi: prawo, funkcjonowanie przedsiębiorstwa w warunkach gospodarki rynkowej, rachunkowość czy podstawy przedsiębiorczości. Oczywiście wszystkie są bardzo ciekawe. Na prawie uczniowie przez trzy lata uczą się podstawowych pojęć prawnych, norm prawnych i przepisów, zaś na tym drugim przedmiocie uczą się robienia biznesplanów oraz pogłębiają wiedzę z zakresu funkcjonowania różnych przedsiębiorstw i firm, a na rachunkowości uczą się robienia listy płac, księgowania przychodów i rozchodów w przedsiębiorstwie. Oczywiście takie przedmioty jak matematyka, biologia, język polskich i inne również są. Po takim profilu klasy większość absolwentów decyduje się na studia na kierunkach: zarządzanie, administracja czy ekonomia lub rachunkowość.