Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Profile klas > Klasa o profilu dziennikarskim

Profil sportowy

Klasa sportowa przewija się od najmłodszych lat, ponieważ z klasą sportową możemy się spotkać już w klasie podstawowej. Do takiej klasy idą zazwyczaj osoby, które od jakiegoś czasu trenują jakąś dyscyplinę sportową, grają w koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną lub piłkę ręczną. Oczywiście w tej klasie o takim profilu najwięcej zajęć jest z wychowania fizycznego oraz oczywiście treningi, które obywają się kilka razy w tygodniu po za lekcjami. Czasami również biologia jest na poziomie rozszerzonym w takich klasach. Młodzi uczniowie, którzy nie wiążą swojej przyszłości ze sportem lub nie chcą być jedynie sportowcami idą na studia. Po tej klasie często decydują się na studia z wychowania fizycznego lub popularny AWF, ale oczywiście taki profil klasy daje inne możliwości studiowania. Wszystko zależy od tego, co będziemy zdawać na egzaminie dojrzałości.