Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Kartkówki i sprawdziany > Sprawdzian z matematyki

Profile klas

Każdy absolwent gimnazjum staje przed wyborem szkoły średniej. Niezależnie od tego czy zdecyduje się na liceum ogólnokształcące, na liceum profilowane czy technikum zawsze musi dokonać wyboru do jakiej klasy i o jakim profilu chcę iść. Wiążę się to głównie z jego pasją oraz z tym, co chce robić w przyszłości i kim chce zostać. Jeśli młody absolwent gimnazjum marzy o karierze lekarza lub dentysty to będzie chciał dostać się do klasy medycznej lub biologiczno- chemicznej, zaś przyszły informatyk stanie na głowie, żeby dostał się do klasy informatycznej, albo wybierze technikum informatyczne.  Oczywiste jest to, że humanista nie będzie się pchał do klasy matematycznej. Klasy o określonych profilach, gdzie uczniowie będą się uczyć różnych przedmiotów na poziomie rozszerzonym na pewno lepiej przygotują go do matury, a to ułatwi dostanie się na wymarzony kierunek studiów. Jeśli zdecyduje się na technikum to również może liczyć na zajęcia praktyczne czyli tak zwane praktyki, które będę obywać się w miejscach zgodnych z jego przyszłym zawodem.