Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Medyczne kierunki studiów > Pielęgniarstwo

Programy dla dzieci

Współcześnie, dzieci nie mają prawa narzekać na nudę w domu, gdy dzień jest pochmurny, a z nieba pada deszcz. Mogą rozsiąść się wygodnie przed telewizorem i oddać się do reszty oglądaniu ulubionych bajek i programów. Sytuacja jest tym bardziej ułatwiona, że na rynku telewizyjnym tego typu programów dla dzieci pojawia się coraz więcej. Istny przepych. W takim razie jakie bajki i programy dzieci mogą oglądać w telewizji? Część tego typu programów to programy czysto edukacyjne. Można znaleźć wiele programów uczących języka angielskiego, czy hiszpańskiego. Wszystko od podstaw w przyjemnej, bajkowej atmosferze. Oprócz programów językowych, można znaleźć programy przyrodnicze, o zwierzętach, bądź roślinkach. Wszystko to poprzez zabawę uczy dzieci wielu ciekawych rzeczy. Są to te bardziej wartościowe audycje telewizyjne, które są niezwykle pożyteczne i pomagają dzieciom przyswoić pewne rzeczy. Jednak oprócz programów wartościowych, można natrafić na takie, które w telewizji mogły znaleźć się przypadkiem. I nie wiadomo właściwie jak to się stało, że w ramówce tej czy innej stacji można coś takiego oglądać. Mowa tutaj o różnego rodzaju bajkach, które poprzez swoją formę szerzą treści związane z przemocą. Bajka, która propaguje zachowania nie do końca łapiące się w zasięg dobrego zachowania społecznego, nigdy nie powinna wejść na antenę. Tymczasem, programów edukacyjnych jest coraz mniej, zaś coraz więcej bezsensownych bajek, które nie wnoszą do życia dziecka żadnych pozytywnych treści. Mimo że telewizja oferuje różne programy dla dzieci, to rodzic powinien decydować o tym co jego pociecha ogląda. Wtedy będzie większa pewność, że dziecko ogląda taką bajkę, czy program, która będzie dla niego wartościowa.