Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Zajęcia pozalekcyjne > Zajęcia dodatkowe, a czas wolny

Przygotowanie do matury z matematyki

Nawet uczniowie określający się mianem „typowych humanistów” mogą zdać maturę z matematyki. Poziom podstawowy jest możliwy do zaliczenia przez każdego, trzeba tylko w to uwierzyć i odrobinę się przygotować. Warto zacząć od przeprogramowania się na pozytywne myślenie. Twierdzenie, że to niemożliwe i na pewno się nie uda nie prowadzi do niczego dobrego, blokuje jedynie energię potrzebną do przyswajania wiedzy. Uznanie zdania matury za cel, będzie dobrą motywacją do nauki i dążenia do zaliczenia egzaminu. Oczywiście bez nauki nic samo nie przyjdzie, jeśli nie ma się wrodzonej „smykałki” do matematyki. Warto uświadomić sobie to już na początku nauki w liceum, jeśli jednak tak się nie stało, zawsze można zapisać się na kurs przedmaturalny, korzystać z zajęć polekcyjnych, na których można uzupełnić braki lub skorzystać z oferty korepetytorów, wśród których również można znaleźć specjalizujących się w przygotowaniach uczniów do matury.