Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Zajęcia pozalekcyjne > Zajęcia sportowe

Psychologia

Psychologia jest bardzo ciekawym, ale również bardzo ciężkim kierunkiem studiów. Podczas 5 lat studiowania studenci poznają różne procesy myślowe, zjawiska powstające w mózgu, badają prawa zachodzące między interakcjami, uczą się jak rozmawiać z pacjentami, rozpoznawać ich myśli, odczucia. Studia z psychologii prowadzone są w systemie jednolitych pięcioletnich studiów magisterskich, a po nich można studiować na studiach III stopnia czyli doktoranckich.   Tryb studiów jest dzienny i zaoczny. Studenci psychologii uczą się takich przedmiotów jak: emocje i motywacje, osobowość, psychologia społeczna, psychologia rozwoju człowieka w cyklu życia, system rehabilitacji, neuro-lingwistyczne programowanie, elementy kinezyterapii, biologiczne podstawy zachowań i wiele innych równie ciekawych. Absolwent tego kierunku może starać się o pracę w szkołach, ośrodkach dla trudnej młodzieży, w domach dziecka, zakładach karnych, szpitalach i klinkach. Może również założyć swój własny gabinet psychologiczny.