Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Typy szkół > Rodzaje szkół wyższych

Relacje rodziców z wychowawcami

W kwestiach szkolnych, we wszelkich problemach naszych dzieci, oraz ogólnej sytuacji pociechy w podstawówce, bardzo ważną rolę odgrywają relacje rodziców z wychowawcami, czy nawet ogólnie z nauczycielami dzieci. Mają one zasadnicze znaczenie i jeśli rodzic nie dogaduje się z wychowawcą dziecka, albo w ogóle zaniechuje jakiegokolwiek kontaktu z nim, to mogą się zrodzić różne problemy z tym związane i ucierpieć może na tym jedynie dziecko. Dobry kontakt z wychowawcą równa się dobra świadomość tego co się w szkole dzieje. Daje to nam pełen komfort i wiedzę dotyczącą zachowania pociechy wśród rówieśników, jak i w kontaktach z nauczycielami. Możemy bez problemu śledzić poczynania naszego dziecka, jego wszelkie oceny i osiągnięcia w zakresie zgłębiania wiedzy. Daje to nam poczucie bezpieczeństwa, dzięki któremu jesteśmy na bieżąco jeśli chodzi o szkolne życie naszego dziecka w szkole. Ponadto, jeśli jest jakiś problem z naszą pociechą i dowiadujemy się tego do wychowawcy, to łatwiej jest nam sobie z tym poradzić i jakoś wpłynąć na dziecko. Możemy mu wtedy natychmiast pomóc. Co innego jeśli nie jesteśmy na bieżąco. Wtedy dziecko czekając na jakiś krok z naszej strony może pogłębiać się jeszcze bardziej w swoje problemy. Jednak należy pamiętać, że dobry kontakt z wychowawcą wcale nie znaczy to samo co kontrolowanie naszego dziecka na każdym kroku. Nieustanna kontrola bowiem może zaszkodzić zamiast pomóc. Przez to dziecko nie będzie czuło się swobodnie i zacznie się buntować. A wtedy już nawet dobry kontakt z wychowawcą pociechy na nic się zda jeśli kilkulatek zacznie robić nam na złość i specjalnie źle się zachowywać.