Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Czas wolny > Wybór szkoły

Rola rodziców w przygotowaniu do matury

W przygotowaniach do matury i poprzedzającym ją okresie duża rola spoczywa na rodzicach. Muszą oni wesprzeć swoje dzieci, stojące przed dużym i znaczącym dla nich wyzwaniem. Niektóre z nich trzeba dopilnować, by nie zaniedbywały regularnych lekcji ani dodatkowych przygotowań do matury, jeśli takowe są konieczne, gdyż skończy się to słabym wynikiem i dalszymi konsekwencjami, których przykrości młodzi ludzie nie zawsze do końca sobie uświadamiają. Często jednak młodzież jest zestresowana tym, że może trafić w złe pytanie lub coś pójdzie nie tak, a przecież od tych paru chwil tak dużo zależy. Wtedy rodzic powinien podtrzymać swojego wychowanka na duchu, dodać mu otuchy i rozwiać czarne myśli, by był on w stanie pogodniej podejść do tematu i nie zamartwiał się zanadto, bo na pewno nie pomoże mu to w zdaniu matury, a przecież przed nim, a już po maturze, zdarzać się będą jeszcze kolejne, nierzadko trudniejsze egzaminy.