Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Kartkówki i sprawdziany > Odpowiedź ustana

Sprawdzian z matematyki

W nauce z matematyki pomoże nam systematyczność i codzienne rozwiązywanie zadań. Matematyka jest przedmiotem ścisłym i trudnym, a nie każdy ma umysł ścisły. Jedni czują się świetnie i zadania matematyczne nie sprawiają im problemu, ale zdarzają się tacy uczniowie, którym matematyka spędza sen z oczu. Wielu uczniów uczęszcza na korepetycje z matematyki i na zajęcia wyrównawcze z tego przedmiotu. Ważne jest, abyśmy w domu robili jak najwięcej zadań, powtarzali te zadania, które były robione na lekcji. Takim sposobem wypracujemy sobie sposób myślenia i może na sprawdzianie trafia się podobne zadania, tylko dane i treść troszkę się będzie różniła. Musimy również powtarzać sobie wzory i własności, twierdzenia. Czasami wydaję się nam, że zadanie jest bardzo trudne, ale może akurat trzeba znać tylko jakaś definicję i rozwiązanie samo przyjdzie nam do głowy. Tak więc, gdy nauczyciel zapowie nam, że za tydzień mamy sprawdzian to nie panikujmy to weźmy się do roboty i rozwiązujmy jak najwięcej zadań w domu. Próbując dopóki nam nie będę wychodzić.