Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Zachowanie dzieci > Stres u dzieci

Sprawdzian

Sprawdzian w odróżnieniu do pospolitych kartkówek jest zapowiedziany przynajmniej tydzień wcześniej i obejmuje dużo większą partią materiału. Zazwyczaj jest on opisowy lub w formie testu, gdzie należy zaznaczyć prawidłową odpowiedź. Materiał jest obszerny, ponieważ składa się z pytań z całego rozdziału omawianego wcześniej.  Oczywiście, jeśli dostaniemy ocenę niedostateczną to mamy prawo, a nawet obowiązek poprawy tego sprawdzianu, forma poprawy zależy od nauczyciela może być w formie pisemnej, a może być też w formie ustnej. Jeśli nie było nas w szkole przez tydzień i więcej i mamy zwolnienie lekarskie to mamy prawo do tego, aby nie pisać takiego sprawdzianu w wyznaczonym terminie. Zawsze przed takim sprawdzianem nauczyciel danego przedmiotu robi obszerne powtórzenie materiału i dzięki temu możemy utrwalić sobie kilka rzeczy lub nadrobić zaległości i przypomnieć sobie rzeczy, których już nie pamiętaliśmy.