Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Zachowanie dzieci > Dziwne zachowania u kilkulatków

Szkoła jako ważny etap życia

Dla każdego człowieka szkoła jest ważnym etapem życia. Spędza się w niej wiele czasu, to tam zawiązuje się wiele przyjaźni, nierzadko trwających całe życie, uczy budowania relacji społecznych, współdziałania w grupie, akceptowania innych. Tam też współkształtuje się charakter i rozwija poszczególne umiejętności. W pewnym sensie szkoła jest dla młodych ludzi jak drugi dom, gdyż kształci ich i wychowuje. Nic więc dziwnego, że wywołuje wiele emocji, a mnogość wspomnień pozostaje nawet wiele lat po zakończeniu edukacji i opuszczeniu szkolnych murów. Przez to też szkoła stała się przedmiotem lub tłem dla wielu opowiadań, książek, wierszy. Motyw ten wykorzystali nawet twórcy popularnego serwisu społecznościowego oraz emitowanego obecnie serialu telewizyjnego, opowiadającego o przygodach, problemach i rozterkach uczniów.