Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Problemy dzieci > Problemy z mówieniem u dzieci

Szkoła policealna

Szkoła policealna to rodzaj szkoły dla osób które skończyły juz szkole średnia. Słuchaczem może zostać osoba, która nie przystąpiła do matury lub jej nie zdała, ale oczywiście osoby które zdały maturę również mogą się do niej zapisać. Nie ma żadnych określeń co do wieku słuchacza. Czasem nawet zdarza sie tak ze uczniami takiej szkoły są osoby po 30 a nawet po 40 roku życia. Osoby młode często również decydują się na szkole policealna, gdy nie dostana się na wymarzony kierunek studiów bądź studiują i po prostu chcą zdobyć dodatkowe umiejętności i kwalifikacje. Szkoły takie kształcą słuchaczy na wielu kierunkach. I po nich zdobywamy tytuł technika, oczywiście najpierw musimy pozytywnie zdać egzamin potwierdzający kwalifikacje. Część szkół policealnych oferuje bezpłatną edukację, a w niektórych trzeba liczyć się z kosztami. Oczywiście ukończenie studium nie daje nam żadnego tytułu naukowego tak jak skończone studia, a tylko tytuł technika.