Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Różne kierunki studiów > Matematyka

Ucieczki w szkole

Na pewno każdy z nas chodzą do szkoły wagarował. Nie ma osoby, która nie opuściła by chociaż jednego dnia w szkole. Kiedyś nauczyciele byli surowi i budzili respekt i mało kto odważył się na taki numer, ale przecież raz w roku jest tak zwany Dzień Wagarowicza – to tradycja dawania nogi z lekcji. Najczęściej na szkolnej wywiadówce dowiadujemy się o tym, że nasze dziecko przez kilka dni nie pojawiło się w szkole, a czasem nauczycielka dzwoni do rodziców i pyta czy wszystko w porządku. Zanim zaczniemy krzyczeć i obmyślać karę za takie wybryki to najpierw zapytajmy dlaczego nastolatek zaczął wagarować i opuścił się w nauce. Może ma jakieś problemy w szkole lub czegoś się boi i woli nie chodzić. Jeśli oczywiście nastolatek wagaruje, ponieważ nie chce mu się chodzić na lekcje, bo woli te kilka godzin posiedzieć u kolegi to wtedy powinniśmy dać jakiś szlaban i przypilnować, żeby już chodził do szkoły. Jeśli ma się dużo nieobecności to bardzo łatwo i szybko zrobi się również też sporo zaległości, które później ciężko samemu nadrobić.