Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Życie po przedszkolu > Co zrobić gdy dziecko ma problemy z nauką

Uczelnie ekonomiczne

Zadaniem uczelni ekonomicznych jest kształcenie specjalistów w dziedzinie ekonomii. Uczelnie te oferują kierunki skupione na ekonomii, z szeroką ofertą zróżnicowanych specjalizacji, dedykowanych różnorodnym, odpowiednim zawodom. Ich duża popularność jest uzasadniona, gdyż ukończenie kierunku opartego daje duże szanse zatrudnienia po zakończenia edukacji i rozwinięcie ciekawej, korzystnej kariery zawodowej, dlatego przyszłościowo myślący uczniowie i absolwenci szkół ponadgimnazjalnych, posiadający odpowiednie predyspozycje, chętnie wybierają takie kierunki. Obecnie w Polsce prowadzonych jest pięć uczelni ekonomicznych, mieszczą się one w Katowicach, Poznaniu, Krakowie, Warszawie i Wrocławiu. Spośród nich, najdłuższą tradycję ma warszawska Szkoła Główna Handlowa, działająca od 1906 roku, ciesząca się dziś opinią jednej z najlepszych polskich uczelni.