Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Edukacja > Wzrost znajomości własnych praw wśród uczniów

Uczelnie medyczne

Uczelnie medyczne zajmują szczególną pozycję wśród uczelni wyższych. Skupiają osoby bardzo ukierunkowane, wiedzące w jakiej branży chcą pracować po zakończeniu edukacji. W przypadku szkół medycznych ważny jest ich prestiż i rankingi – tu od lat w czołówce plasuje się poznański Uniwersytet im. Karola Marcinkowskiego, funkcjonujący od 1920 roku. Obecnie w Polsce istnieje trzynaście publicznych szkół medycznych, skupiających ok. 60 tysięcy studentów. Przyszli studenci mogą wybierać spośród czterech głównych dziedzin studiów – są nimi: medycyna, pielęgniarstwo, położnictwo oraz stomatologia. Dla każdej z dziedzin określane są warunki przyjęcia oraz maksymalna liczba studentów, stwierdzana na podstawie możliwości dydaktycznych uczelni i przewidywanego zapotrzebowania na absolwentów każdego z kierunków.