Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Edukacja > Doradztwo zawodowe na poziomie szkół

Uczelnie techniczne

W Polsce istnieją 24 uczelnie techniczne, skupiające 320 tysięcy studentów w ramach uniwersytetów technicznych i politechnik. Uniwersytety techniczne posiadają możliwość nadawania studentom kończącym odpowiedni etap nauki tytuł doktora przynajmniej w dwunastu dziedzinach, w tym w przynajmniej ośmiu związanych z naukami technicznymi. Uczelnie te znajdują się pod nadzorem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Prowadzą szkoły pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia w kierunkach związanych z naukami technicznymi. Przed II wojną światową działały tylko trzy uniwersytety techniczne: Akademia Górniczo-Hutnicza z siedzibą w Krakowie oraz Politechniki w Warszawie i Lwowie. Uczelnie techniczne są cenione ze względu na przyszłościowe kierunki i bardziej konkretne możliwości znalezienia zatrudnienia po studiach.