Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Edukacja > Gdański program Edukacja Morska

Wiek 8-10 lat

W tym wieku nasze dzieci są już na tyle duże, że powinny już wiedzieć co jest złe, a co jest dobre. Przy stole już powinny umieć się zachować i wiedzieć, jak posługiwać się sztućcami. W tym wieku należy położyć szczególny nacisk na to, aby dzieci szanowały prywatność innych. Trzeba tłumaczyć, że nie wolno wchodzić do czyjegoś pokoju bez pytania, a gdy wchodzimy do kogoś do domu to najpierw należy zapukać lub zadzwonić dzwonkiem i poczekać, aż ktoś nam otworzy. Również w tym wieku powinniśmy wpajać dzieciom, że w autobusach czy tramwajach należy ustępować miejsca siedzącego osobom starszym i kobietom w ciąży. My mały młode nogi i możemy postać, a ludzie starsi są zmęczeni często źle się czują. Na tym etapie wieku dzieci już powinni nie tylko wiedzieć, że nie wolno brać rzeczy innej osoby bez pytanie, ale również powinny już ja wprowadzać w życie i ją rozumieć. Oczywiście dziecko w tym wieku powinno już wiedzieć kiedy należy używać słów „proszę”, „przepraszam” czy „dziękuję” oraz samo z siebie bez upominania powinno mówić „dzień dobry” sąsiadom i nauczycielom.