Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Matura > Matura z matematyki

Wspólne gotowanie

Nasze dzieci możemy zachęcać do aktywnego i systematycznego pomagania nam w przyrządzaniu potraw i różnych sałatek. Jeśli nasza pociecha jest już starsza to spokojnie możemy przydzielić jej krojenie warzyw do zupy czy sałatek, a nawet obieranie ziemniaków. Najmłodsi świetnie sprawdzają się jako mali piekarze. Chętnie będą nam pomagać przy zagniataniu ciasta lub przy dekoracji. Małym dzieciom nie pozwolimy przecież kroić czegoś ostrym nożem. Jeśli mamy dwójkę dzieci- jedno starsze, a drugie młodsze to mogą wspólnie dzielić się obowiązkami w kuchni. Starsze niech kroi warzywa, a młodsze już pokrojone niech wsypuje do miski. Robienie naleśników z maluchami również może być dobrą zabawą, my zajmujemy się smażeniem placów, a nasza latorośl niech smaruje je ulubionym serkiem, dżemem lub kremem czekoladowym, a na wierzch niech nasypią sobie troszkę cukru pudru lub narysują kremem lub bitą śmietaną jakieś śmieszne buźki. Takie spędzanie czasu wolnego dzieci uczy ich pomagania i angażowania się w prace domowe.