Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Typy szkół > Politechnika a inne szkoły

Wychowanie fizyczne

Kierunek wychowanie fizyczne jest dla osób, które kochają sport i nie wyobrażają sobie życia bez niego. Osoby studiujące ten kierunek musza mieć świetną kondycję fizyczną, dobra wydolność oraz powinni mieć łatwość w nawiązywaniu kontaktów oraz praca w grupie i z innymi ludźmi nie powinna być dla nich problemem. Studiować można w trybie stacjonarnym i zaocznym, w systemie studiów I stopnia, II stopnia, jak i stopnia III. Podstawowymi przedmiotami są: anatomia, biochemia, rytmika i taniec, fizjologia, teoria wychowania fizycznego. Studenci na kierunku wychowanie fizyczne najczęściej realizują specjalność trenerską, nauczycielską lub manadżerską sportu. Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie jako nauczyciele wychowania fizycznego w szkołach podstawowych, gimnazjach, szkołach średnich lub na uczelniach wyższych. Mogą również być trenerami w Ośrodkach Sportu i Rekreacji bądź pracować jako instruktorzy na siłowniach.