Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Dobre maniery > Dzieci w wieku 6-7 lat

Zabawy dla chłopaków

Jak wiadomo, chłopcy i dziewczyny różnią się od siebie. Inaczej wyglądają, inaczej się ubierają, maja inne potrzeby, no i oczywiście w co innego lubią się bawić. Dlatego warto zorganizować jakieś zabawy osobno dla dziewczynek, a osobno dla chłopaków. I mimo że w przedszkolach mamy do czynienia z grupami koedukacyjnymi, to warto wprowadzić tego typu odosobnienie i chociaż raz w tygodniu wprowadzić osobne zabawy dla chłopaków, osobne dla dziewcząt. W co w takim razie bawią się chłopaki? Wiadomą rzeczą jest, że chłopcy z reguły są bardziej ruchliwi niż dziewczynki. Dlatego dla nich najodpowiedniejsze zabawy muszą wiązać się z ciągłym ruchem. Muszą to być takie zajęcia, które pozwolą im się wyszaleć. Sprawią, że pozbędą się nieco energii, której mają aż nadto. Sprawdzą się tutaj takie zabawy jak berek, dwa ognie, ciuciubabka. Pozwolą one chłopakom wybiegać się dowoli, dzięki czemu zagwarantują chwilę spokojności i koncentracji na innych zajęciach. Z drugiej jednak strony należy pamiętać o tym, że chłopaki uwielbiają samochody, a także różnorakie figurki wojowników, czy robotów. Dlatego warto zatroszczyć się o to, by przedszkole było wyposażone w tego typu zabawki. Wtedy, chłopaków mamy z głowy na jakiś czas kiedy to pochłonięci wspólną zabawą nie będą mieć czasu na to by rozrabiać. Rozdzielanie chłopców od dziewczyn przy zabawach ma swoje racje, ale także i wady. Jednak jedno jest pewne: jeśli nie popadniemy w skrajność, taki sposób zaplanowania czasu dla dzieci będzie dobry. Ważna jest koedukacja, jednak równie są ważne chwile, które chłopaki spędzają ze swoimi rówieśnikami tej samej płci.