Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Zajęcia pozalekcyjne > Dla kogo jakie zajęcia

Zabawy dla dziewczynek

Bardzo często się zdarza, że chłopaki w przedszkolu kompletnie nie mogą dogadać się z dziewczynami. Koedukacja jest bardzo ważna, jednak często sprzyja różnego rodzaju konfliktom wynikającym z różnic płci, które zauważalne są już od najmłodszych lat w zachowaniu dzieciaków. Podobnie jest z zabawami. O ile wiele jest takich zajęć, które bez problemu mogą być przeznaczone zarówno dla jednej, jak i drugiej płci, to jednak często upodobania jednych, czy drugich nieco się różnią. W związku z tym, warto zatroszczyć się o zabawy przeznaczone tylko i wyłącznie dla damskiej części przedszkolnej dzieciarni. W co lubią bawić się zatem dziewczynki? Skoro chłopaki lubią ruch, to u dziewczynek jest nieco na odwrót. I chociaż zdarzają się wyjątki, to jednak dziewczyny raczej wolą spokojniejsze zabawy. Dlatego nie dla nich bezsensowna bieganina, czy gonienie się do upadłego. Dziewczynki wolą posiedzieć w spokoju, pobawić się lalkami, bądź namalować coś za pomocą kredek, czy farb. Płeć damska oznacza duszę artystyczną. Dlatego organizując zabawy dla dziewczynek warto pójść właśnie w tę stronę i zorganizować dla nich zajęcia np. z malowania, układania, składania, czy sklejania. Będzie to dla nich nie tylko świetna zabawa, ale również w pewnym stopniu je rozwinie. Świetne dla dziewcząt są zabawy w ich własnym gronie. Znacznie lepiej dogadają się ze sobą same dziewczynki niż chłopaki z dziewczętami. Damska i męska solidarność sprawia, że już od najmłodszych lat łatwiej jest nam znaleźć wspólny język z rówieśnikiem tej samej płci. Dlatego zajęcia w grupkach są świetnym rozwiązaniem. Pomagają one nawiązać znajomości i nauczyć się ze sobą tworzyć relacje. Oczywiście wiadomo, że nie należy ograniczać kontaktów damsko-męskich jeśli chodzi o dzieciaki w przedszkolu. Jednak warto znaleźć również w napiętym planie tygodniowym czas na to, by dziewczęta pobyły trochę z dziewczętami, a chłopcy, z chłopcami.