Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Dobre maniery > Maniery nastolatka czyli 16 i 18 latka

Zabawy edukacyjne

Początki edukacji bywają okrutne dla dzieci. Są to chwile kiedy przedszkolaki nie do końca łapią o co właściwie chodzi z tymi wszystkimi cyferkami, literkami, czy pisaniem. Jednak jak wiadomo, jakoś trzeba przez to przebrnąć. Dlatego dobrze jest połączyć piękne z pożytecznym. Mianowicie, aby nauka stała się łatwiejsza i lepiej przyswajalna dla świeżaków w tej kategorii, warto połączyć ją z zabawą. Dla nauczyciela będzie to owocne rozwiązanie, a dzieciakom pomoże jakoś wykonać pierwszy krok do przodu w zakresie czytania, pisania, bądź liczenia. Zabawy edukacyjne mogą mieć różnoraką formę. Głównie chodzi tutaj o to, aby poprzez zabawę, przyswoić dzieciakom podstawy nauczania. W ten sposób do nauki literek warto wykorzystać jakieś tablice obrazkowe, a następnie pobawić się w coś co to utrwali. Cyferek najlepiej uczy się empirycznie. Dlatego warto zatroszczyć się o to, by na takiej lekcji były przedmioty, które pomogą określić, że dwa, to jest dwa, a trzy dodać jeden daje cztery. Służyć temu mogą owoce, np. jabłka, cytryny, bądź orzechy. Ewentualnie, aby nieco osłodzić dzieciom naukę, można do tej roli wykorzystać cukierki. W ten sposób, za dobrą odpowiedź nagrodą może być coś słodkiego. Zabawy edukacyjne sprzyjają nauce. Ważne jest, aby dzieciaki zachęcić do dalszego zgłębiania wiedzy. Ostre i skrupulatne organizowanie zajęć dydaktycznych może działać raczej w odwrotną stronę, dlatego też warto zorganizować lekcje o charakterze bardziej zabawowym, aby w ten sposób dzieci nie miały świadomości, że jeśli czegoś nie zrozumieją, to coś z nimi nie tak.