Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Kilka dobrych rad dotyczących nauki > Jak napisać charakterystykę

Zabawy na podwórku

Dzieci najlepiej bawią się na świeżym powietrzu. Nie zawsze muszą ganiać za piłką, czasami warto znaleźć dziecku inne aktywne zajęcie. Możemy zachęcić je do pomocy przy podlewaniu kwiatków lub koszeniu trawy. My będziemy kosić prawdziwą kosiarką, a nasz smyk taka zabawkową, a po skończonym koszeniu dziecko na pewno będzie chętne, aby swoimi małymi grabkami zgrabiać trawkę i robić z niej kupki. Jeśli akurat nie musimy kosić czy plewić to pobawmy się wspólnie z naszym maluchem. Możemy zbudować namiot z kilku koców i wspólnie z dzieckiem spędzać tam czas lub możemy również pograć w piłkę czy poodbijać paletkami. Każda forma aktywnego spędzania czasu z dziećmi sprawi nam wiele radości, nie tylko nam, ale również naszym dzieciakom. Jeśli mamy psa to również i jego zaangażujmy w zabawę na podwórku. Psy i dzieci uwielbiają bawić się w berka i łapanego.