Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Co dzieci robią po szkole > Gdy zadzwoni ostatni dzwonek

Zabawy z nagrodami

Ciężko jest zainteresować dzieci w przedszkolu jakąś zabawą. Jest to niewątpliwie problem niejednej przedszkolanki, bowiem zdarza się, że jeśli część dzieci dobrze się bawi, to inna część zwyczajnie się nudzi i zaczyna rozrabiać. Dlatego świetnym rozwiązaniem, aby do zabawy zaangażować wszystkie dzieci, są zabawy z nagrodami. Dlaczego są one skuteczne? Każde dziecko lubi wyzwania i rywalizację. Pomoże to zaprowadzić w grupie spokój i jednocześnie będzie bardzo edukacyjne dla dzieciaków. Zabawy z nagrodami wbrew pozorom są bardzo rozwojowe. I chociaż z jednej strony uczą dzieci tego, że za każde ich poczynanie musi być nagroda, to z drugiej pokazują na czym polega uczciwa rywalizacja. Uczą też tego, jak sprostać różnego rodzaju wyzwaniom. Co w takim razie może być nagrodą w takiej czy innej zabawie? Najlepiej sprawdzają się słodycze. Każde dziecko uwielbia słodkości, dlatego nagroda mogą być cukierki, bądź lizaki. Z jednej strony bowiem nie rozpuszczą dzieci zanadto, a z drugiej będą słodkim drobiazgiem. Inną formą nagrody mogą być naklejki. Sprawdzają się naklejki z odznakami. W ten sposób, za zrobienie czegoś nadaje się dziecku pewną odznakę, która może sobie przykleić na ubranie. Jest to dla niego niewątpliwie powód do dumy, którym to może się chwalić przed kolegami, a także w domu przed rodzicami. Jest to również świetna metoda wychowawcza, a z drugiej strony wypracowuje u dziecka poczucie własnej wartości i świadomość takich, czy innych umiejętności. Zabawy z nagrodami są świetnym rozwiązaniem i warto ten typ zajęć wprowadzić w przedszkolu, bo to nie tylko rozwija, ale i sprawia dzieciakom frajdę.