Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Medyczne kierunki studiów > Położnictwo

Zajęcia artystyczne i plastyczne

Gdy nasz potomek ma zdolności plastyczne lub chętnie maluje albo lubi wycinać, wyklejać to powinniśmy się tym zainteresować i zapisać je na jakieś kółko artystyczne. Zazwyczaj takie zajęcia prowadzone są w szkole przez nauczycieli, którzy uczą nasze dzieci, takie dodatkowe zajęcia pozalekcyjne są również organizowane w  osiedlowych świetlicach. Najczęściej podczas takich zajęć dzieci uczą się twórczego myślenia, czynności manualnych. Wspomagają również procesy myślowe i planowanie. Wiadomo, że każdy rysunek czy model i figurkę z plasteliny trzeba wcześniej zaplanować, żeby wyszło ładnie. Motywacją do uczestnictwa w takich zajęciach jest również to, że prace naszych dzieci często trafiają na różnego rodzaju konkursy lub są wystawiane na szkolne galerie, a nawet nauczyciele niekiedy takie prace młodych artystów dają na kiermasze szkolne, a pieniążki ze sprzedaży przeznaczają na różne charytatywne cele.