Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Czas wolny młodzieży > Czas wolny dziecka

Zajęcia dodatkowe, a czas wolny

Zapisując dziecko na dodatkowe zajęcia musimy zdawać sobie sprawę z tego, że ograniczymy jego wolność i czas wolny. Przecież dorastające dziecko, któro chodzi jeszcze do szkoły podstawowej powinno mieć czas dla siebie. Czas na zabawę, czas na leniuchowanie, a także na rozwijanie samego siebie poprzez oglądanie różnych programów na przykład przygodowych, podróżniczych. Gdy malec idzie do pierwszej klasy szkoły podstawowej nie jest mu łatwo odnaleźć się w nowym środowisku. Musi wytrzymać w ławce przez 45minut, a do tej pory mógł siedzieć po turecku na podłodze i wstawać kiedy mu się chciało. Do tego dochodzą obowiązki odrabiania lekcji i jakaś nauka, bo przecież Pani w szkole stawia już oceny, pyta z czytania. Dlatego warto się zastanowić czy wysyłając dziecko od razu na zajęcia pozalekcyjne nie zrobimy mu krzywdy i czy między tym wszystkim będzie ono miało czas tylko dla siebie.