Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Kilka dobrych rad dotyczących nauki > Uczenie się

Zajęcia dodatkowe

Większość rodziców czas wolny swoich dzieci wypełniają zajęciami dodatkowymi. Dodatkowe zajęcia z języka angielskiego czy z muzyki, plastyki, tańce. Fajnie jak dziecko chce się rozwijać i z przyjemnością chodzi na inne zajęcia, ale musimy pamiętać, że to jeszcze dziecko i ma prawo do zabawy. Po powrocie do domu dajmy dziecku czas na to, żeby odpoczęło po ciężkim dniu. Nie każmy mu od razu powtarzać nowych słówek czy odrabiać lekcji. Chwila relaksu każdemu się należy, po odpoczynku zabierajmy się za lekcje, a po skończononej nauce niech dziecko ma chwilę na zabawę, może wyjście na podwórko i pobieganie za piłką albo jazda na rowerze lub na rolkach. Jeśli i my mamy chwilę wolnego możemy wyjść z dzieckiem na spacer lub na lody. Każdemu z nas przyda się chwila od stresowania.  Gdy dziecko jest starsze i samodzielne to niech samo wyjdzie przed blok pobawić się z rówieśnikami, a wieczorem warto powtórzyć sobie partię materiału, z którego odrabialiśmy lekcję i jaki był w szkole danego dnia.