Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Co dzieci robią po szkole > Okrężna droga do domu

Zajęcia geograficzne

Jeśli nasze dziecko zechce uczęszczać na kółko geograficzne w szkole, do której chodzi to nie powinniśmy mu tego zabronić. Takie zajęcia pozwolą młodemu uczniowi bardziej zobrazować różne procesy geologiczne, lepiej będzie posługiwało się mapą czy atlasem. Bardzo często powinniśmy dla takich uczniów organizowane są różne wycieczki krajoznawcze. Oczywiście w klasach podstawowych takie wycieczki ograniczają się do zwiedzania województwa, w którym mieszkamy czy do pobliskich wsi i nad jeziora. W późniejszym okresie taki wycieczki organizowane są również nawet i po całej Polsce, a nie kiedy jest okazja do wyjazdu za granicę. Również dzieci, które są zapisane do takiego kółka bardzo często jeżdżą na różne ogniska lub rajdy. Jeżeli nasze dziecko uczęszcza już do liceum to takie kółko geograficzne na pewno pomoże mu w lepszym przygotowaniu do matury.