Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Profile klas > Klasa o profilu dziennikarskim

Zajęcia sportowe

Każdy z nas wie, że ruch jest bardzo potrzebny w naszym życiu. Szczególnie jak prowadzimy siedzący tryb życia, a nasze dzieci  codziennie spędzają w pozycji siedzącej kilka godzin oraz noszą dość ciężkie plecaki wypchane po brzegi książkami i zeszytami. Lekcje wychowania fizycznego są zazwyczaj prowadzone dwa lub trzy razy w tygodniu, ale na pewno w każdej szkole można zapisać swoje dziecko na dodatkowe zajęcia pozalekcyjne z WFu. Gra w piłkę nożną, koszykówkę czy siatkówkę uczy dzieci pracy w zespole i grupie, a przy tym można się świetnie bawić i poznać nowych kolegów czy koleżanki. Oczywiście jeśli nasze dziecko nie lubi sportu to nie przymuszajmy go do uczestnictwa w takich zajęciach. Sami starajmy się zorganizować mu aktywne spędzanie czasu wolnego. Wspólnie z naszym dzieckiem możemy wychodzić na podwórko czy przed blok i pobiegać trochę za piłką lub pojeździć na rolkach. Również weekendowe wyprawy rowerowe są świetnym sportem. A może nasze dziecko będzie świetnie się czuło na basie i zechce regularnie chodzić i pływać?