Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Medyczne kierunki studiów > Weterynaria

Zaplanowanie przyszłości pociechy

Dziecko do prawidłowego rozwoju potrzebuje wiele rzeczy. Aby na wszystko móc znaleźć czas musi mieć tak zaplanowane wszelkie obowiązki, aby ze wszystkim zdążyć. Dlatego niezwykle ważne jest ułożenie dla dziecka takiego planu dnia, by łącząc zabawę z nauką dziecko cały czas prawidłowo się rozwijało. Jak tego właściwie dokonać i co zrobić, aby plan dnia był dla dziecka idealnie dopasowany, nie męcząc naszej pociechy za bardzo? Od rana z reguły dziecko jest w szkole. Dlatego przed zajęciami powinno zjeść pożywne śniadanie. Oprócz tego, w szkole powinno również zjeść coś dobrego. Po powrocie z zajęć dziecko ma właściwie wolny czas, który musi podzielić umiejętnie na zabawę, naukę i obowiązki względem rodziców. Dlatego pierwszą rzeczą, którą powinno zrobić jak wróci z domu jest zjedzenie obiadu. Po obiedzie, z racji iż dziecko może być nieco zmęczone po kilku lekcjach, należy się mu trochę odpoczynku. Dlatego gdy nasza pociecha zje posiłek, powinno dostać trochę czasu na wypoczynek – może się zdrzemnąć, albo usiąść na kanapie i pooglądać bajki. Następnym punktem planu dnia powinno być odrabianie zadań domowych. Kiedy dziecko już zrobi sobie poobiedni odpoczynek, będzie miało wystarczającą ilość sił, aby zabrać się za naukę. Dlatego w tym czasie następuje odrabianie lekcji, nauka na następny dzień w szkole i czytanie. Kiedy to również będzie zrobione dziecko może pomóc rodzicom w obowiązkach domowych, np. wytrzeć naczynia po zmywaniu, czy wyprowadzić psa na spacer. Tak zaplanowany dzień nauczy dziecko porządku jeśli chodzi o zaplanowanie swojego czasu wolnego. W ten sposób będzie ono mogło efektowniej wykorzystywać cały swój czas jaki posiada.