Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Medyczne kierunki studiów > Techniki dentystyczne

Złe oceny

Nie ma chyba osoby, która w czasie edukacji w szkole nie dostałaby nigdy złej oceny. Przecież jedna jedynka czy dwójka nie zaszkodzi, nie ma się co martwić. Każdemu może zdarzyć się tak, że zapomni odrobić pracy domowej czy nie przygotuje się do niezapowiedzianej kartkówki lub pytania. Problemem jest jeśli nasze dziecko ma większość ocen niedostatecznych. Jeszcze całkiem niedawno, bo jakieś 3 lata temu dzieci świetnie mogły ukrywać swoje oceny, aż do momentu zebrania z rodzicami. Wtedy to nasze mamy czy ojcowie szli do szkoły zupełnie nie świadomi jakie oceny mamy, ponieważ nic im nie mówiliśmy o jedynkach. A teraz nam się to nie uda, ponieważ są elektroniczne dzienniki i rodzice na bieżąco i kiedy chcą mogą sprawdzać jakie oceny mamy, ile razy nasz nie było w szkole. Także nic się nie ukryje. Co robić, gdy nasza pociecha nie chce się uczyć i ma same jedynki? Może zacznijmy od ograniczenia czasu wolnego spędzanego przed komputerem. Najpierw obowiązki i nauka, a później przyjemności. Zawsze, gdy dziecko oznajmi Ci, że już się nauczyło i zrobiło zadania domowe to możesz to sprawdzić. Przepytaj syna czy córkę z tego, co się uczyło i zerknij w zeszycie czy ta praca domowa faktycznie widnieje.