Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Profile klas > Profil ekonomiczno- administracyjny

Złe zachowanie

W szkołach bardzo często spotykamy się z problemem złego zachowania się przez uczniów. Jeśli chodzi o szkołę podstawową to nie ma się co dziwić to jeszcze dzieci i ciężko im usiedzieć w ławkach te 45 minut i rozrabiają w czasie przerwy, czasem coś powiedzą nauczycielce niemiłego. W gimnazjum i liceum ten problem się nasila. Uczniowie są chamscy, opryskliwi, a niekiedy nawet agresywni. Nauczyciele wstawiają do dziennika uwagi, czy punkty minusowe, wzywają rodziców, ale oni są tak zapracowani, że nawet nie widzą problemu, a winę zganiają na szkołę i wychowawcę, że nie potrafi sobie poradzić z rozwydrzonym nastolatkiem. Takie zachowanie młodzieży jest najczęściej spowodowane tym, że chcą się oni popisywać przed klasą, albo zaimponować takim zachowaniem jakieś dziewczynie. Wychowawca powinien zgłosić sprawę do dyrekcji szkoły i wspólnie z nim poszukać rozwiązania, również w tym przypadku przydałaby się pomoc szkolnego psychologa. Jeśli taki delikwent dewastuje szkołę to dobrą karą byłoby aby zostawał po lekcjach każdego dnia i czyścił wszystkie pomazane ławki, to by go może nauczyło, żeby sam po nich nie rysował i nie pisał obraźliwych rzeczy na innych.