Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Życie po przedszkolu > Prezent na rozpoczęcie roku szkolnego

Zwroty grzecznościowe

Nauczyć dziecka zwrotów grzecznościowych to nie lada wyzwanie dla rodziców. Wiadomo, że małe dzieci nie zapamiętują wszystkiego od razu i potrzeba dużo czasu, żeby wiedziało kiedy użyć odpowiedniego słowa. Oto kilka wskazówek jak postępować w czasie nauki takich zwrotów. Oczywiście to my jesteśmy przykładem i wzorem do naśladowania dla naszych pociech dlatego sami starajmy się używać jak najczęściej tych zwrotów, dziękujmy dziecku za pomoc lub gdy coś dostaniemy, przepraszajmy, gdy zrobimy błąd, witajmy się słowami „dzień dobry”, dziecko na pewno to zauważy i będzie nas naśladować. Pamiętaj również o stosowaniu gestykulacji przy używaniu takich zwrotów grzecznościowych- dzięki temu maluch na pewno lepiej zapamięta te słowa. Oczywiście bardzo ważne jest, aby wytłumaczyć na samym początku dziecku w jakich okolicznościach należy stosować odpowiednie zwroty. No i przypominajmy dziecku od czasu do czasu te słowa, jeśli coś dostanie w prezencie i nie podziękuje to nakierujmy dziecko, co powinno w danej chwili powiedzieć lub gdy zrobi coś złego to również przypomnijmy mu, że powinien przeprosić.